Potápěčské vyzvednutí utopených předmětů

 

potapecske_vyzvednuti_utopenych_predmetu_01Zasekla se vám kotva v kamení? Spadl vám do vody drahý nebo komplikovaně nahraditelný předmět? Ať už půjde o brýle, hodinky, klíče, bimini, přívěsný motor, plachtu nebo cokoliv jiného, pomůžeme vám!

Nabízíme vám potápěčské vyzvednutí utopených předmětů. Úspěšnost nalezení a vyzvednutí je závislá na mnoha faktorech: velikost předmětu, lokální hloubka, viditelnost, povrch dna, vodní proudy atd. Vždy je však důležité co nejpřesněji vědět, kde došlo k pádu předmětu do vody.

Cena vyzvednutí se odvíjí od:

  • vzdálenosti, kterou je potřeba absolvovat automobilem / lodí
  • potřebného počtu potápěčů
  • druhu a počtu dalšího nutného vybavení (např. vzduchové vaky na těžké předměty)
  • délky stráveného času u zásahu

Vyzvednutí malého předmětu v marině není, pochopitelně, tolik náročné, jako nalezení a vyzvednutí lodního motoru, který spadl v průběhu plavby na otevřené vodě.

Naše rada:

Přívěsný lodní motor má být vždy uvázán taktéž pojistným lanem. Pokud dojde k jeho utopení, je potřeba jej co nejrychleji lanem vytáhnout, nebo jej co nejdříve potápěčsky vyzvednout. Délka potopení společně s hloubkou a tlakem vody hraje zcela zásadní roli, stejně jako to, zda motor při pádu do vody běžel, či nikoliv. Po vytažení z vody se ho v žádném případě nepokoušejte nastartovat – mohli byste ho zásadním způsobem poškodit! Utopený motor je nutné nechat zkontrolovat v odborném středisku, zabývajícím se servisem lodních motorů.

 

Máte zájem o naše služby? Zavolejte nám nebo využijte náš kontaktní formulář.